ETT HYBRIDGYMNASIUM FÖR FRAMTIDEN

Södra Lapplands Gymnasieförbund

Organisation

Vi erbjuder gymnasieprogram på 3 orter.  

Storuman: Luspengymnasiet
Tf Rektor  Inez Abrahamzon inez.abrahamzon@edu.sgy.se  0951-14262

Tärnaby: Tärnaby alpina gymnasium
Tf Rektor Barbro Åkesson barbro.akesson@edu.sgy.se 0706516965

Vilhelmina: Malgomajskolan
Malgomajskolan 1 Rektor Helena Renman  helena.renman@edu.sgy.se  0940-14238
Malgomajskolan 2 Rektor Carola Bergh. carola.bergh@edu.sgy.se  0940-14256

Södra Lapplands gymnasieförbunds kansli:
Förbundschef Eva Flodin:  eva.flodin@edu.sgy.se  0940-14453, 0703019729
Huvudadministratör Anna Sandberg:  anna.sandberg@edu.sgy.se  0951-14258, 076-1035840

Förbundssekreterare Marie Mattsson:  marie.mattsson@edu.sgy.se 0951-141 51, 0730-96 96 14

Studie och yrkesvägledare Johanna Ålstig johanna.alstig@edu.sgy.se 076-1039704